Brave Festival 2012 – ostatni dzień wystepów

By Marcin Bieniek | July, 7, 2012 | 0 comments

Terah Tali
Dziś ostatni dzień festiwalu. Wiele się działo, miałem okazję przebywać ze wspaniałymi ludźmi, zarówno artystami z odległych geograficznie i kulturowo krajów, jak i organizatorami festiwalu, wolontariuszami oraz “bracią” fotograficznych zapaleńców takich jak ja.
Byłem pod wrażeniem otwartości tych ludzi, ich nieskrępowanej życzliwości i otwartości. To jest właśnie istota Brave Festivalu – poznając zagrożone zapomnieniem rytuały, muzykę, taniec, ucząc się ich na warsztatach, rozmawiając o nich ze znajomymi, dzieląc się naszymi wrażeniami na “fejsie”, prezentując nasze zdjęcia pomagamy przetrwać im we współczesnym świecie.

Brave Festival 2012 - day1
Urzekły mnie występy wszystkich artystów! Grupa pochodząca z Kamad w południowej części Radżasthanu zaprezentowała pełen gracji, koloru i mocy taniec Terah Talli. Chór kobiet Casletila z Gruzji zaśpiewał wspaniałe pieśni ludu Swanetti. Grupa Debaa z wyspy Majotta czarowała widzów swoimi hipnotycznymi pieśniami, grupa Maduma pokazała wszystkim moc drzemiącą w bębnach, Meninas de Sinha wyśpiewały radość życia a dzieci z Brave Kids (grupa Ndagwa) swoim występem skradły serca widzów.
Pomimo, że na występach było wielu fotografów, kamerzystów i każdy starał się w najlepszy możliwy sposób uwiecznić ten festival – to jednak nie oddaje to nawet w ułamku atmosfery, dźwięku będnów, aksamitnego głosu śpiewających kobiet – tam po prostu trzeba być.
Dzisiaj występy finałowe tegorocznej edycji Brave Festivalu – a ja nie mogę już doczekać się Brave Festival 2013.

Dodaj komentarz

Post Comment

Π