Ja i mój synek

Fotografię kocham od lat… od wielu lat. Celowo unikam tu słowa „pasja”, ponieważ, ostatnimi czasy, jest ono mocno nadużywane i chyba zostało zarezerwowane przez osoby, które o fotografii mówią “pasja”  dzień po zakupie swojej pierwszej cyfrowej lustrzanki… Tak więc, pozostanę przy sformułowaniach: kocham fotografować, uwielbiam tworzyć obrazy, ukazywać emocje, zachowywać chwile.

Pamiętam dokładnie, jak mając kilkanaście lat, pomagałem bratu wywoływać zdjęcia w łazience. Siedzieliśmy w tej prowizorycznej ciemni godzinami, pochylając się nad kliszami i odbitkami w wątłym świetle czerwonej żarówki… Do dziś zachowałem w pamięci specyficzny zapach wywoływacza i utrwalacza…

Próbowałem wtedy opanować Zenita. Nie było to łatwe, ale po jakimś czasie dotarło do mnie, o co chodzi z tą całą przysłoną, czasem i czułością filmów… Wspominam go z łezką w oku.
Wtedy, była to dla mnie bardziej ciekawostka niż hobby. Nie sądziłem, że wkrótce zacznę patrzeć na fotografię nieco inaczej, że zacznę dostrzegać ulotność chwil naszego życia i jakąś dziwną, wewnętrzną potrzebę uchwycenia ich – zatrzymania w kadrze.

Dziś kocham fotografię jeszcze bardziej niż wtedy. Nie ograniczam się do konkretnego jej typu, choć (zapewne jak każdy fotograf) jedne działy lubię bardziej, inne mniej. Uwielbiam portrety, fashion, beauty, glamour, boudoir, subtelne akty, street photo. Czasami, choć dosyć rzadko zajmuję się również „reporterką”. Raczej stronię od chrztów, ślubów, ordynarnych aktów oraz dziewczyn w bikini na maskach samochodów.

Wraz z kilkoma przyjaciółmi prowadzimy studio fotograficzne, gdzie realizujemy nasze sesje studyjne.

Dla tych, którzy interesują się sprzętem: obecnie wykorzystuję dwa korpusy Canon’a: 5Dmk2 i 40D, różne obiektywy, między innymi Canon’a: 24-70 2.8 L, 50 1.4, 70-200 2.8 IS L.

Swoje prace wystawiam na kilku fotograficznych portalach społecznościowych:

maxmodels.pl
500px.com
myport.pl

pozdrawiam
Marcin

Π